ריאליטי אמיתי

הנה ניסוי הזוי. קחו 100 "אמנים" (תמהונים ,נרקומנים ונונקונפירמיסטים למיניהם) תסגרו אותם מתחת לאדמה בבונקר בעל מקלחת יחידה ושקופה ו 100 דרגשי שינה. לכל דרגש כזה חיברו טלויזיה ומצלמה. בטלויזיה האנשים יוכלו לבחור להציץ ולראות את חבריהם לניסוי בכל רגע נתון , 24 שעות ביממה ללא כל צנזורה. האנשים לא יוכלו לצאת לפני השטח לתקופה של 30 יום ויהיו נתונים למרותו של יוזם הניסוי.

ניסוי זה אכן נערך . Quiet: We Live in Public היה פרויקט אומנותי של אדם משונה בלשון המעטה ג'וש הריס. הדברים שצצו ממנו הציגו את החייה האנושית במערומיה (תרתי משמע) גסה , פרימיטיבית חושקת בכוח ותהילה. את הסרט התיעודי המטלטל והמבריק על האדם והתופעה תוכלו לראות כאן .

הסרט גרם לי לתחושת בחילה. האנשים האלה עושה רושם אינם מאמינים בשום דבר: ניהליסטים נונקונפורמיסטים חסרי כל אחיזה במציאות. הקשר הרומנטי העלוב שג'וש החזיק עם חברתו ותועד במהלך הניסוי השני היה מזויף למראה עוד מההתחלה. אדם שכזה אינו מסוגל למערכת יחסים זוגית משום שעולם המושגים שלו שונה לחלוטין ממה שמערכת יחסים זוגית דורשת ממנו להיות. הסרט התיעודי הציג את החברה המודרנית שלנו מאספקט אחר , השמנה מוסרית. מגפת ההשמנה האורגנית מקורה מאכילת מזון רב ושמן יותר ממה שהגוף זקוק לו. בהשמנה מוסרית אנשים אינם מסתפקים בדברים שהם צריכים הם מתחילים לחפש את עצמם ומאבדים את עצמם כתוצאה מכך. פילוסופיה בגרוש ,"האומנות החדשה", היא ההשמנה המוסרית – הג'אנק פוד של הנפש.

המניפולציה שעשה ג'וש הייתה גאונית האנשים שהוא בחר לניסוי היו מועדים לפורענות מראש. אנשים אשר אינם מסוגלים להתנגד להייפ ושרוצים להפוך לשם דבר בכל מחיר. שאינם מבינים כלום אבל חושבים שהם מבינים הכל. ספקנות לא היתה שם רק חבורה של גופות והורמונים שוצפים. זו היתה כת מודעת (לג'וש ולצופים) אבל המשתתפים קיבלו משהו אחר לחלוטין מזה – סיפוק דתי – אומנותי מטופש שכזה. ג'וש היה הקורבן של הניסויים של עצמו הוא פשוט איבד את עצמו לדעת. הסרט התיעודי עליו גאוני כל כך משום שהוא מציג בדיוק את זה: אדם קם בבוקר וחושב שהוא מגניב. המגניבות שלו כל כך גדולה שאחרים צריכים להבין את המסרים המגניבים שלו. הוא עושה פרויקט מגניב שעולה לו לראש (כי הוא לא מסוגל להפריד בין מציאות למה שמתחולל בראשו). האדם הזה מגניב כל כך שהוא לא מסוגל להכיל את עצמו. האדם המגניב הורס את עצמו.

הסרט הזה מלמד אותנו משהו חולני ומטריד מאוד על סוג האנשים שהפכנו להיות. התוצרים של העת האחרונה: רשתות חברתיות ותוכניות ריאליטי ,הם התוצאות של החולניות הזאת שהיתה מנת דרכם של בודדים בעבר והיום עושה רושם שכולם חושקים בה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s